top of page

План заходів щодо протидії булінгу (цькуванню)

 в Білозерській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 13

  на 2019 – 2020 навчальній рік

Виховні години в 1-11 класах за тематикою:

1  - 4 класи – «Правила дружнього спілкування»

5 - 9 класи  - «Навички ефективного спілкування», «Як навчитися себе контролювати», «Як зупинити булінг», «Чому важливо допомагати іншим»

10 - 11 класи – «Керування стресами», «Розв’язання проблем і ухвалення рішень у колективі», «Я можу попередити булінг».

Створення відеопрезентацій «Стоп-булінг»

Міні-тренінги щодо подолання емоційної нестабільності, розв’язування конфліктів та виховання «м’яких навичок» (5-11 класи)

Круглі столи «Причини та наслідки кібербулінгу» (9-11 класи)

Спільні перегляди, обговорення тематичних відеосюжетів щодо ненасильницьких методів спілкування.

Оформити стенд «Права дитини»

Групові профілактично-розвивальні заняття для учнів 5-11 х класів «Формування позитивного ставлення до себе».

Групові профілактично-розвивальні заняття для учнів 5-11 х класів «Протидія булінгу».

Семінари-практикуми для вчителів «Профілактика та подолання булінгу у школі». Пам’ятки «Стоп-булінг»

10 Проводити просвітницьку роботу на батьківських зборах на тему: «Шкільний булінг», «STOP -  булінг»,

«Причини та наслідки шкільного булінгу».

11 Провести заняття з елементами тренінгу  «Безпечна поведінка в ІНТЕРНЕТІ»

12 Консультаційний пункт для батьків та класних керівників щодо подолання булінгу

ЗАТВЕРДЖУЮ

_______________ Т. В. Фесенко


 

ПОРЯДОК

подання та розгляду ( з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки булінгу (цькуванню)

в Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Добропільської міської ради

1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життеві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (Тішурі О. В. - заступник директора з виховної роботи). Заява подаеться у письмовому вигляді на ім'я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їк батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. 3аява заповнюеться державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім'я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.

2. Уповноважена особа за реалізацію норм законодавства у сфері запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти призначається керівником з числа своїх заступників.

3. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, психолога та соціального педагога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.

4. Керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу для прийняття рішення, термінів розслідування та окреслення подальших дій.

5. Комісія проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.

5.1. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

5.2. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

5.3. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

7. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

8. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили насилля, стали його свідками або постраждали від нього.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

ЗАТВЕРДЖУЮ

_______________ Т. В. Фесенко


 


 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в

Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Добропільської міської ради

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)


 

  1. В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.


 

  1. Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.


 

  1. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.


 

    1. Практичний психолог в межах своїх посадових обов’язків здійснює:

- діагностику рівня психологічної безпеки та аналіз її динаміки;

- розробку програми реабілітації для потерпілого (жертви) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої або неповнолітньої особи;

-розробку корекційної програми для кривдника (булера) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої або неповнолітньої особи;

- консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу;

- розробка профілактичних заходів.

    1. Педагогічні працівники, які працюють з класом чи групою, у якій зафіксовано випадок булінгу (цькування), забезпечують:

- виконання рекомендації комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти щодо доцільних методів навчання та організації роботи з учнями, причетними до булінгу (цькування) та їхніми батьками (законними представниками);

- дотримання правил поведінки учасниками освітнього процесу в закладі освіти, визначених статутом закладу освіти, законодавством;

- виробляють спільно із здобувачами освіти правила взаємодії класу чи групи під час освітнього процесу.

    1. Батьки здобувачів освіти (законні представники) зобов'язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькуванкя) в закладі освіти.


 

  1. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) відповідае уповноважена особа або особа, яка їі замінюе у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії.


 

  1. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення  (відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 173 п.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

«Стаття 173 п.4» Булінг (цькування) учасника освітнього процесу.)


 

- Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.


 

- Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

- Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.


 

- Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.


 

- Неповідомлення директором закладу уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

FB_IMG_1588674080904.jpg
FB_IMG_1588674088589.jpg
bottom of page